STRÁNKY FENKY NELLY

aktualizováno:
1.5.2012

a dalších zvířecích kamarádů Anety Bolehovské z Plzně

počet přístupů:

... Představuje se Vám můj pes Nelly ...

   ::  HLAVNÍ STRÁNKA
   ::  FOTOGALERIE
   ::  NAŠI KAMARÁDI
   ::  TEST
   ::  PSÍ PRAVIDLA
   ::  PSÍ DESATERO
   ::  O PSECH
   ::  AKTUALITY
   ::  PSÍ SVÁTKY
   ::  PSÍ HOROSKOP
   ::  NAPIŠTE MI
   ::  NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
   ::  ODKAZY
  
  
  
  
    
Nelly kamarádi a kamarádky Ajki

Ajkiko
Ajkiko je čínský chocholatý pes. Ajkiko je o měsíc starší než Nelly. Ajkina bydlí ve Stříbře a je o hodně klidnější než Nelly.
Něco o plemeni.
Původ tohoto zvláštního psa je obestřen tajemstvím a nejrůznějšími domněnkami. Někteří kynologové pochybují o jeho čínských předcích a za jeho domovinu pokládají Turecko nebo Etiopii. Je to společenský pes, živý, veselý, inteligentní, mazlivý, ale také hrdý, nikdy ovšem agresivní. Nemá rád chlad. Je štíhlý a čilý, má jemnou kosterní stavbu a zcela hladké tělo bez srsti. Srst se vyskytuje pouze na hlavě, ocasu a trochu na nohou. Kůže je jemně zrnitá.

Ajki Honzice  
Honzice je krátkosrstý jezevčík. Je klidná, hodná a veselá, bydlí u mé starší sestry Lucky v Plzni.
Něco o plemeni.
Kynologové se přiklánějí k hypotéze, že jezevčík byl vyvinut v Německu po zkřížení nízké formy bernského honiče s pinčem. Z krátkosrstého jezevčíka vznikly dvě další varianty, které se od té původní liší pouze srstí, je to jezevčík dlouhosrstý a jezevčík drsnosrstý. Jezevčíci jsou ceněni jako společenští psi, i jako lovci. Jsou odvážní, vytrvalí a robustní.

Honzice Míša   
Míša je kříženec. Bydlí ve Stříbře u mé tety. Umí přeskočit plot. Má bílé chlupy.
Něco o plemeni.
Musíme rozlišovat mezi křížencem a voříškem. Jestliže pojmenování kříženec má poněkud nelichotivý nádech, pak výraz voříšek je naopak mnohem sympatičtější. U kříženců je alespoň jeden z rodičů čistokrevný, voříšek je potomek rovněž voříšků nebo kříženců.


Ben Ben
Ben je brácha Nelly. Žije ve Zhořci u Nečtin, kde se narodila i Nelly. Ben je podobný mamince Cilce (Nellynka je zase podobná tatínkovi).
Něco o plemeni.
Ben není žádný kříženec, ale čistokrevný voříšek. Zatímco kříženec vzejde ze spojení dvou různých, domněle čistých ras, nebo ze spojení psa čistého plemene a feny neurčitého původu (a naopak), tak voříšek je výsledkem spojení ras zcela neurčitých, jejichž rodiče byli rovněž voříšci (či kříženci). A to je naše Nellynka a její brácha Ben.

Nela Nela  
Nela je fenka zlatého retrívra. Je to pes mé kamarádky Jany.
Něco o plemeni.
Podle tradice pochází zlatý retrívr ze starých ovčáckých psů z Kavkazu, kteří byli cvičeni pro cirkusová čísla a které náhoda během cest přivedla do Anglie, kde byli zkříženi s bladhaundem. Tento pes je aktivní, statný, má výborný čich a často se používá jako průvodce nevidomých. Je také znamenitým hlídačem, klidné a laskavé povahy, miluje děti, proto je ceněn jako společenské zvíře.

Max Max   
Max je kříženec. Bydlí ve Stříbře u mé tety Dáši. Je nalezenec. Neustále musí být se svojí paničkou, která si ho bere i do práce.
Něco o plemeni.
O křížencích jsem již psala v povídání o Benovi a Míšovi.


Bubla Bubla   
Bubla je zakrský králík, tzv. lvíček. Bydlí u nás v Plzni. Má svoji garsonku, aby ho naše Nelly neustále neprovokovala.
Něco o plemeni.
Zakrslý králík je plemeno malého vzrůstu se širokou škálou barev. Za svoji popularitu vděčí zakrslíci své drobnosti a živé povaze. K nejzajímavějším variantám zakrslých králíčků patří lvíček. Zakrslí lvíčkové se od ostatních zakrslíků odlišují hřívou na krku nebo osrstěním zadních končetin.


Betty Betty
Betyna je krátkosrstý jezevčík, ale není úplně čistokrevná. Je moc hodná, bydlí u mé starší sestry Lucky v Plzni. Když zemřela Honzice (viz výše), vzala si ségra do opatrování další jezevčici.
Něco o plemeni.
O jezevčících jsem již psala v povídání o Honzici.


(pokračování příště...)
optimalizováno pro 800x600 Aneta © 2011